Aliexpress importo mokesčiai(muitai) nuo 2021, Liepos 1(Aliexpress pirkėjams geresnės sąlygos, nei seniau)

Nuo 2021 metų, Liepos 1 dienos Lietuvos vyriausybė, kaip ir kitos Europos sąjungos šalys nusprendė panaikinti iki 22€ vertės siuntų iš trečiųjų šalių lengvatą. Nuo šiol visos prekės atkeliaujančios iš trečiųjų šalių(Ne ES narės) bus apmokestinamos 21%(Lietuvos PVM) mokesčiu, taip pat bus taikoma 3€ administravimo mokestis, jeigu tai atkeliaus per Lietuvos paštą(Ankščiau buvo taikomas 8.69€ administracinis mokestis). Per kitus pašto tiekėjus, ši 3€ administravimo suma gali gerokai skirtis.

Aliexpress pirkėjai patys nemokės, nei importo mokesčio, nei administracinių mokesčių, taip pat nereikės pildyti jokių deklaracijų patiems. Todėl verta rinktis, tik Aliexpress!

Gera žinia ta, kad nuo šiol siuntos iš Aliexpress atkeliauja su jau apmokėtu PVM(žmonių vadinamu muito mokesčiu). Todėl perkant prekes iš Aliexpress, daugiau nereikės rūpintis dėl papildomų mokesčių ar dokumentacijos tvarkymo. Kitaip tariant, dabar daug ramiau pirkti prekes iš Aliexpress, nei seniau, nes nesvarbu ar tai prekė iki 22€ ar virš 22€. Esmė, kad už tą prekę daugiau mokėti nereikės, nei per Lietuvos paštą, nei per kitą siuntų tiekėją, taip pat nieko pildyti nereikės, jeigu tai siunta iš Aliexpress. Tiesiog reikės atsiimti siuntą kaip ir seniau perkant prekes iki 22€ vertės.
Tiesa, visiškai nesirūpinti reikėtų pavienėms prekėms iki 150€ vertės arba prekėms ir Europos sąjungos šalių sandėlių(Žemiau paveikslėlyje, galimybė pirkti prekę iš EU, Ispanijos sandėlio).

Iš esmės, jeigu seniau pirkdavome prekes iš Aliexpress ir reikėdavo sukti galvą, jeigu prekės būdavo brangesnės, nei 22€, dėl papildomų mokesčių ir dokumentacijos pildymo, tai dabar visiška ramybė, kadangi visos prekės kurias užsisakysite iš Aliexpress, kurios nesieks 150€ arba bus virš 150€ vertės, tačiau prieš pirkimą bus susitarta su pardavėju, dėl lankstesnių sąlygų, tuomet siunta atkeliaus su jau sumokėtais mokesčiais, tereiks pašto skyriuje pateikti dokumentą ir pasirašyti. Nuo šiol perkant per Aliexpress galime jaustis laisviau dėl siuntų pristatymo su jau sutvarkytais importo mokesčiais, kitaip juos žmonės vadina muitais. Deja papildomus mokesčius mokėti reikės, tačiau juos sumokės pats Aliexpress, jeigu tai prekė iki 150€ vertės. Prie kiekvienos Aliexpress prekės sumos nuo šiol yra parašyta…

Price includes VAT“ – Į kainą yra įskaičiuoti papildomi importo mokesčiai, taip teisingai reiktų išversti šį užrašą į Lietuvių kalbą.

Kas nutiktų, jeigu užsisakytute prekę iš Aliexpress, bet prekė ateitų su nesumokėtais importo mokesčiais?
Jeigu prekė be siuntimo išlaidų kainavo iki 150€, tuomet Aliexpress kompensuotų jūsų patirtas papildomas importo mokesčių išlaidas.

Jeigu noriu užsisakyti prekę virš 150€ vertės ar bus taikomi papildomi mokesčiai?
Tokiu atveju prieš pirkimą kreipkitės į pardavėją, manau 99 kartais iš 100 pardavėjas išspręs problemą, ypač jeigu pardavėjas ne naujokas ir turi gerą įvertinimą.

Dažniausiai brangesnės prekės turi galimybę būti išsiųstos iš Europos šalių sandėlių, tokiu atveju nebus taikomi jokie importo mokesčiai, jokioms siuntoms su bet kokia siuntos verte.

Ar perkant prekes iš kitų Kinijos parduotuvių(Ne Aliexpress) nereikės mokėti importo mokesčių patiems? Deja, tikriausiai reikės mokesčius susimokėti patiems ir pildyti patiems varginančias deklaracijas. Jeigu siuntą gausite per Lietuvos paštą, tuomet savarankiškai reikės susimokėti 21% nuo deklaruotos siuntos vertės papildomai(Jeigu gyvenate Lietuvoje), taip pat reikės sumokėti 3€ Lietuvos paštui papildomai administracinį mokestį, jeigu gausite per kitą siuntų tarnybą, administracinis mokestis gali smarkiai skirtis ir ko gero ne į gerąją pusę. Rekomenduočiau pirkti tik Aliexpress, nes kitu atveju radus prekę kitoje parduotuvėje nežymiai pigiau, galutiniame rezultate su importo mokesčiais, suma gali gerokai peraugti Aliexpress siūlomą kainą.

Europos šalių sąrašas ir papildomi importo mokesčiai pagal šalį

Prancūzija(20%), Vokietija(19%), Italija(22%), Olandija(21%), Belgija(21%), Liuksemburgas(17%), Kroatija(25%), Danija(25%), Airija(23%), Graikija(24%), Portugalija(23%), Ispanija(21%), Austrija(20%), Švedija(25%), Suomija(24%), Malta(18%), Kipras(19), Lenkija(23%), Vengrija(27%), Čekija(21%), Slovėnija(22%), Slovakija(20%), Estija(20%), Latvija(21%), Lietuva(21%), Rumunija(21%), Bulgarija(20%).
Didžioji Britanija nuo 2021 metų, Sausio 1 dienos nepriklauso Europos sąjungai.