Aliexpress importo mokesčiai(muitai) nuo 2021, Liepos 1(Aliexpress pirkėjams geresnės sąlygos, nei seniau)

Nuo 2021 metų, Liepos 1 dienos Lietuvos vyriausybė, kaip ir kitos Europos sąjungos šalys nusprendė panaikinti iki 22€ vertės siuntų iš trečiųjų šalių lengvatą. Nuo šiol visos prekės atkeliaujančios iš trečiųjų šalių(Ne ES narės) bus apmokestinamos 21%(Lietuvos PVM) mokesčiu, taip pat bus taikoma 3€ administravimo mokestis, jeigu tai atkeliaus per Lietuvos paštą(Ankščiau buvo taikomas 8.69€ administracinis mokestis). Per kitus pašto tiekėjus, ši 3€ administravimo suma gali gerokai skirtis.

Aliexpress pirkėjai patys nemokės, nei importo mokesčio, nei administracinių mokesčių, taip pat nereikės pildyti jokių deklaracijų patiems. Todėl verta rinktis, tik Aliexpress!

Gera žinia ta, kad nuo šiol siuntos iš Aliexpress atkeliauja su jau apmokėtu PVM(žmonių vadinamu muito mokesčiu). Todėl perkant prekes iš Aliexpress, daugiau nereikės rūpintis dėl papildomų mokesčių ar dokumentacijos tvarkymo. Kitaip tariant, dabar daug ramiau pirkti prekes iš Aliexpress, nei seniau, nes nesvarbu ar tai prekė iki 22€ ar virš 22€. Esmė, kad už tą prekę daugiau mokėti nereikės, nei per Lietuvos paštą, nei per kitą siuntų tiekėją, taip pat nieko pildyti nereikės, jeigu tai siunta iš Aliexpress. Tiesiog reikės atsiimti siuntą kaip ir seniau perkant prekes iki 22€ vertės.
Tiesa, visiškai nesirūpinti reikėtų pavienėms prekėms iki 150€ vertės arba prekėms ir Europos sąjungos šalių sandėlių(Žemiau paveikslėlyje, galimybė pirkti prekę iš EU, Ispanijos sandėlio).

(daugiau…)

Skaityti toliau