Kas yra muitas? Kada tenka sumokėti už siuntas iš trečiųjų šalių?

mokesciai

Muitas, tai privalomasis valstybės mokestis, už importuojamas siuntas į mūsų šalį iš trečiųjų šalių. Kada reiks mokėti muitą siunčiantis prekes iš Aliexpress`o ? Tada, kada prekės vertė ant siuntos bus nurodyta 22€ ar daugiau(bet kokia valiuta) ir jei priskirtas ne “gift”(dovana) atributas. Jūs visada būsite ramūs, jeigu jūsų siunta nesieks 22€ vertės ir bus deklaruojama kaip dovana(gift).

Jeigu norite išvengti importo mokesčio, kitaip tariant “muito”, teks pirkti prekes neviršijančias 22€(bet kokia valiuta) arba tartis su pardavėjais, prieš pirkimą ir išsiuntimą, kad pirkėjas išsiųstų prekę pameluodamas siuntos vertę, taip galima išvengti siuntos mokesčio. Tai nėra legalu ir muitinėje sustabdyta jūsų siunta gali būti pervertinta muitinės ir paskirtas muitas jūsų siuntai. Noriu paminėti, kad muitas taikomas siuntoms iš trečiųjų šalių, tokių kaip Kinija, Rusija ir pan, esmė, kad Europos šalys, nėra trečiosios šalys, o tai reiškia, kad galima aliexpress rasti prekių su “EU Warehouse”(Europos sandelis) ir siųstis siuntas su tikrąja siuntos verte, nemokant jokio muito mokesčio.

Ką daryti jeigu mano siuntą užmuitino ir atėjo laiškas iš pašto, kad reikia deklaruoti savo prekę?

Suvedę interneto naršyklėje adresą www.post.lt, suveskite  sekimo numerį, tada sekimo informacijoje, bus nuoroda deklaracijai užpildyti per kurią suvesite savo Vardą, Pavardę, Įvesite siuntos svorį(galima rasti aliexpress order informacijoje ar prekės skelbimo apačioje), įvesite apmokėtą sumą, pasirinksite valiutą kuria buvo sumokėta, užpildysite kitus laukus kurie pažymėti “*”. Taip pat reiks prisegti bent dvi nuotraukas. Rekomenduoju prisegti banko išrašo eilutę, jeigu apmokėjote per WebMoney ar panašią elektroninių pinigų sistemą, padarykite tos sistemos mokėjimo eilutės ar mokėjimo informacijos nuotrauką. Taip pat prisekite aliexpress order informaciją kur matosi mokėtina suma.

Štai parodysiu pavyzdį nuotraukų, kurias siunčiant į muitinę, gausite 100% patvirtinimą, kad nuotraukos atitinka reikalavimus.

muito_nuotrauka

Čia yra informacija banko išrašo eilutės, apie siuntos apmokėjimą, nurodyta nuskaitymo data ir suma.

muito_nuotrauka2

Čia yra order informacija, čia matoma mokama suma, prekės apibūdinimas su nuotrauka, siuntimo būdas, gavėjo adresas.

Tai tik pavyzdinės nuotraukos ir pavyzdys jums, kad suprastumėte, kokių nuotraukų nori muitinės darbuotojai. Niekas iš muitinės darbuotojų, be įtarimo, kad siuntos vertė yra didesnė, nemuituos prekių kurių vertė yra 2.73€+gift, tai buvo tik pavyzdys.

Teisingai užpildyta muito forma patvirtinama per 24 darbo valandas ir tada siuntą galima atsiimti vietiniame pašto skyriuje, sumokėjus muito mokesčius.

Ką daryti jeigu susitarėte su aliexpress pardavėju, kad išsiųstų prekę kurios vertė 22€ ar daugiau, su prašymu nurodyti ant siuntos mažesne sumą, bet vistiek atėjo iš muitinės laiškas su prašymu deklaruoti jūsų siuntą?

Visų pirma žinokite, kad aliexpress pardavėjas jus apgavo, jis parašė tikrąją sumą prekės deklaracijoje. Kaip paklausite kodėl jis taip padarė, jis jums vėl meluos maždaug taip “Ohh, sorry i forget it” ar panašiai, neva pamiršo sumažinti siuntos vertę. Dažnai būna atvejų kada perkamas tarkim brangus telefonas kurio vertė 100€ ar daugiau, tada pardavėjas sutinka siųsti su mažesnės sumos deklaracija, nei 100€, bet nesutinka su mažesne, nei 22€, siūlo tarkim 40€ vertės deklaraciją ar panašiai. Tokiu atveju vistiek reikės sumokėti muitus nuo pilnos 100€ deklaracijos.

Kodėl aliexpress pardavėjai nesutinka siųsti mažesne, nei 22€ vertės deklaracija su gift nurodymu?

Jeigu pardavėjas išsiųstų jums siuntą kurios vertė tarkim 500€, bet ją deklaruotų kaip 10€ vertės dovaną. Jeigu gaunate siuntą, tai viskas ok, bet jei ne? Kas tada? Jums tai nieko, nes jūs negavote siuntos ir jums aliexpress grąžins apmokėtą sumą. O aliexpress pardavėjui? Jeigu pašte dingo jo siunta, ji deklaruota su 10€ verte, todėl pašto administracija pardavėjui grąžins 10€ kompensaciją, aliexpress pardavėjas patirs didelių nuostolių. Štai jums atsakymas kodėl aliexpress pardavėjai nenori siųsti jums siuntos nurodydami itin mažą siuntos deklaracijos sumą.

Iš patirties galiu pasakyti, jeigu pirksite drabužius kurių vertė 30€, 50€, 70€, pardavėjai 98%~(mano požiūriu) sutiks siųsti su mažesne, nei 22€ suma + gift.

Jeigu pirksite tarkim prabangią auto magnetolą, su dideliu ryškiu ekranu, GPS, galinio vaizdo kameromis ir panašiais “pribombasais” kurios vertė kokia 300€. Jums gauti mažesnę, nei 22€ siuntos vertę+gift yra 2%(mano požiūriu) iš 100%. Gal pardavėjas sutiks išsiųsti su kokia 150€, gal 100€ deklaracija, bet ne mažiau…

Vienintelis būdas pirkti tikrai brangius daiktus aliexpress`e ir išvengti muito, tai ieškoti prekių su “EU Warehouse”(Europos sandėlio išsiuntimo paslauga), su tokia paslauga prekė gali pabrangti keliais eurais arba visai nepabrangti, bet esmė, kad šiuo atveju pirkdami prekę su 300€ verte ir siuntą gaudami iš Vokietijos, Ispanijos, Olandijos ar pan, gausite be baimės gauti muitą, pagerės miego kokybė 🙂

Nuo kokios sumos reikės sumokėti muitą, jeigu sumokėjau tarkim 100€ už prekę, o pardavėjas išsiuntė siuntą deklaruodamas 40€? Reikės muituotis nuo 100€ sumos, kadangi pateikti muitinei banko išrašai ir aliexpress informacija bus su 100€ suma, taip pat gali reikti pabendrauti su muitine pasiaiškinant kodėl skiriasi deklaruota ir sumokėta suma.

Kiek reikės sumokėti muito mokesčio pašto skyriuje už deklaruotą siuntą?

Jeigu jūsų siuntos vertė yra didesnė, nei 22€ ir ne kaip dovana. Reikės sumokėti 8.69€ + 21% nuo sumos.

Pavyzdys: Siunta deklaruota 100€ verte. Reikės sumokėti muitinės mokestį 8.69€ + 21%(ty 21€) papildomai. Tai gi už 100€ vertės siuntos muitą sumokėsime paštui 29.69€.

Ar galima kaip nors pabėgti nuo šių muitų? Ne, nebent neatsiimsite siuntos. Tokiu atveju siunta turėtų grįžti atgal pardavėjui.

Ar galima pirma pasiimti siuntą, tik po to sumokėti muitą? Deja ne.

Apie smulkmenas šiais klausimais galite pasiskaityti čia: http://www.muitai.lt/duk

Any questions? 🙂