Mobilieji telefonai

Ar verta pirkti mobilųjį telefoną iš aliexpress ?

Pakalbėkime atvirai. Ar verta pirkti mobilųjį telefoną iš Aliexpress.com? Kalbant tokiomis temomis susidursime su pliusais ir su minusais, jeigu protingai mąstant tik su pliusais. Kokie būtų pliusai perkant telefoną iš Aliexpress? Žinoma, tai kaina. Paimkime populiariuosius ir patikimuosius Xiaomi telefonus, jie nebrangūs, jų parametrai už kainą įspūdingi, jie puikiai veikia, fotografuoja ir palyginus su kitais gamintojais, ne taip dažnai girdime baterijos išsikrovimo perspėjimo garsus, nes jų baterijos tikrai neblogos, o išpuoselėta operacinė sistema sugeba teisingai naudoti telefono bateriją. Visa esmė tame, kad juos galima įsigyti Aliexpress, tarkime šiuo metu Xiaomi mi a1 kainuoja apie 200€, tuo tarpu perkant Aliexpress galima sutaupyti, nes Aliexpress šiuo metu toks pats modelis kainuoja nuo 130€, kartais galima tokį rasti už nepilnus 120€, ar dar pigiau Grupinių apsipirkimų puslapyje Aliexpress.

Didžiausias pliusas perkant Lietuvoje, Lietuviška garantija, nors pastaruoju metu internete girdžiu skundus apie mobiliuosius telefonus užlaikytus mėnesių, mėnesiais garantiniuose salonuose, todėl tai nežavi.
Aliexpress turgaus pardavėjai dažniausiai suteikia vienerių metų garantiją, nors jeigu telefonas sugestų, dėl ne kokybiško surinkimo ir reikėtų siųsti telefoną atgal po “Confirmed order received”, pardavėjai gali ignoruoti bandymus tartis dėl garantinio priėmimo. Todėl kartais geriau rinktis tą pačią prekę keliais eurais brangiau, tačiau iš patikimo, seno pardavėjo.
Jeigu perkate telefoną Aliexpress, kad neapkarstų galutinė kaina po muitų, nepabijokite pabendrauti su pardavėju, dėl pristatymo ypatybių. Kai kurie pardavėjai turi sandėlius Europoje, todėl jūs garantuotai gausite savo pirkinį be muito. Kiti pardavėjai sutinka siųsti telefoną su 20$ deklaracija ir kaip gift, todėl pagal Lietuvos muitų įstatymus tokios prekės nėra papildomai apmokestinamos. Daugiau apie muitų politiką skaitykite: Apie muitus iš Aliexpress
Kaip paklausti pardavėjo dėl siuntimo be muito?
Štai keletas frazių kurias galite naudoti, norėdami paklausti pardavėjo apie siuntimą išvengiant muito.
“Hello, Can you ship this phone, declare as gift and 20$ or lower value?” – “Sveiki. Ar galite išsiųsti šį telefoną, deklaruodami jį kaip dovaną su 20$ ar mažesne verte?”. (Šis klausimas geriausiai tinka, jeigu pardavėjas siunčia mobilųjį telefoną iš Kinijos. Nepamirškite, kad siuntas iš trečiųjų šalių kartais gali patikrinti muitinės darbuotojai ir paprašyti nuotraukų, kuriose yra įrodymai, kad pirkote tikrai tokia suma).
“Hello. Can you ship this phone from Europe for avoid custom taxes?” – “Sveiki. Ar galite išsiųsti šį telefoną iš Europos, kad išvengtume muitinės mokesčių?”. (Jeigu pardavėjas turi tokią galimybę, galite atsikvėpti giliau, nes šiuo būdu muitų tikrai išvengsite).
Visada pirkdami Aliexpress mobiliuosius telefonus, sutaupysite, kartais 10%, kartais 50%. Aš pats perku šiuo metu telefonus iš Aliexpress, perku Xiaomi, OnePlus modelius, jie tikrai manęs, nei karto nepavedė, jie geri už kainą ir pagal parametrus. Be to atsibodo permokėti už kokį nors gamintojo vardą ar priskaičiuotą kainą, dėl reklamos kaštų, kad pirkčiau mobilųjį telefoną. Todėl renkantis kainą, kokybę visada laimiu pirkdamas Aliexpress, ypač žinodamas apie muitų subtilybes.